2026. gada 23.–24. aprīlī Rīgā, viesnīcā Pullman, norisinājās Eiropas Darba iestādes (ELA) un Nodarbinātības valsts aģentūras kopīgi organizētais Remigrācijas seminārs II – fokusā jaunie profesionāļi un jaunieši. Pasākumā pulcējās eksperti, politikas veidotāji un praktiķi no vairākām Eiropas valstīm, lai dalītos pieredzē un meklētu efektīvus risinājumus remigrācijas jomā.
Divu dienu laikā notika dažādas prezentācijas, diskusijas un praktiskā darba sesijas, kurās dalībnieki analizēja aktuālo situāciju, izstrādāja priekšlikumus jauniešu uzrunāšanai un atbalsta uzlabošanai, kā arī stiprināja starpinstitucionālo sadarbību.
Īpaša uzmanība tika pievērsta Latvijas pieredzei. Vidzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Inga Madžule dalījās ar aktuālo informāciju par remigrācijas attīstību un pieredzi 2025. gadā. Viņas uzsvēra reģionālā līmeņa nozīmi remigrācijas politikas īstenošanā un praktiskā atbalsta nodrošināšanā diasporas pārstāvjiem, kuri apsver atgriešanos Latvijā.
Pasākumu rīkoja Eiropas Darba iestāde, piedalījās arī pārstāvji no Latvijas ministrijām, akadēmiskā sektora, kā arī eksperti no Īrijas, Horvātijas, Rumānijas un Lietuvas. Tika apspriesti gan politikas instrumenti, gan konkrēti piemēri un veiksmes stāsti no cilvēkiem, kuri jau atgriezušies Latvijā.
Otrajā dienā īpašs fokuss bija uz jauniem informācijas kanāliem un praktiskiem atbalsta rīkiem, tostarp jaunās remigrācijas platformas izveidi www.remigracija.lv, kuras darbības sākums paredzēts šī gada jūnijā un EURES sniegtajām iespējām jaunajiem profesionāļiem.
Pasākuma mērķis ir stiprināt sadarbību starp iesaistītajām pusēm un veicināt efektīvāku atbalsta sistēmu, lai arvien vairāk jauniešu izvēlētos atgriezties Latvijā un veidot savu nākotni šeit.